O mnie

Ilona Starosta Nazywam się Ilona Starosta. Czytanie jest dla mnie życiową przygodą i mam wielkie szczęście, ponieważ mogłam ze swojej pasji uczynić podstawę zawodowego funkcjonowania. Jestem absolwentką UAM, doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.  Pracuję jako nauczycielka języka polskiego i etyki w jednej z poznańskich szkół średnich. Swoją pasją dzielę się, prowadząc dyskusyjne kluby książki i spotkania z autorami.                                                                 Stosuję w swoim życiu zasadę znaną już starożytnym – nulla dies sine linea, czyli ani dnia bez kreski, rozumiejąc ją jako: ani dnia bez czytania. Mogłabym opatentować najlepsze metody czytania w środkach komunikacji miejskiej – wolę korzystać z tramwajów i autobusów niż samochodu, bo to oznacza więcej przeczytanych stron i zbliża mnie do kolejnej książki.

Mam taki dziwny zwyczaj, że zawsze, gdy odwiedzam ludzi w ich domach, przyglądam się książkom ułożonym na półkach – to, co czytają domownicy, wiele o nich mówi, ale też zerkanie na ich biblioteczkę pozwala mi znaleźć książki, które pożyczę, wychodząc do domu. Chciałabym, aby mój blog stał się taką wirtualną półką, zawierającą podpowiedzi po jakie książki sięgać, a jakich się wystrzegać.

Dlatego, jeśli jesteś zagubiona/zagubiony w księgarni i bibliotece, nie wiesz, jaką książkę wybrać, zapraszam na mojego bloga! A może chcesz sprawdzić, co o przeczytanej książce myślą inni? Chętnie pomagam w rozwiązywaniu czytelniczych dylematów. Uwzględniam w swoich tekstach bogactwo literackiego świata – gatunków, kultur i języków. Szkoda czasu na ograniczenia. Pamiętaj, kto czyta, żyje wielokrotnie!